Home / Teknoloji / Facebook’a Gelen Son Güncelleme

Facebook’a Gelen Son Güncelleme

Facebook’a Gelen Son Güncelleme

Uyulamalar için yenilik oldukça önemli bir faktör. İnsanlar bir süre sonra hep aynı şeyleri görmekten sıkılıyorlar. Bu yüzden yenilik arıyorlar. Haer zaman yapılan yenilikler hoşnut bırakmıyor tabi insanları ama çoğu zaman alışma aşaması ile birlikte bu durum ortadan kalkıyor.

Facebook yenilik konusunda kendisini sürekli yineleyen bir uygulama. İnsanlarda bu yeniliğe her an kendini açık hissedebiliyorlar. Bu bakımdan yaptığı yeniliklere adapte olma süreci çok kısa sürüyor. Yaklaşık 2-3 gün öne mesajlaşmak için kullanılan Messenger ‘a bir yenilik getirmişti. Messenger için çoklu hesap projesi geliştirildi ve artık uygulamada da karşımızda. Bu şekilde Mesenger ‘da çoklu oturum açabiliyorsunuz. Tabi ki mesaj geldiği zaman Facebook bildirim gönderiyor ve mesajı okumak için kendi bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Bu sayede gizlilik korunmuş oluyor. Bu özelliğin gelişmesinin sebebi ise; cihazların farklı kişilerce kullanımında ki kolaylığı sağlamak, mesela tablet gibi. Aynı zamanda ailelerin çocuklarını kontrol etmesi amacı ile de geliştirilmiş bir özellik.

Facebook ‘un henüz sıcağı sıcağına geliştirdiği bir diğer özellik ise; beğeni tuşunu formattan kaldırmak oldu. En son Ekim ayında bir güncelleme ile beğen tuşu olarak değişmişti bu özellik. Artık bu beğen tuşunun yerini farklı tepkiler alıyor. Alınan karar ile birlikte böyle bir yeniliğe giden Facebook, bu özelliğini beğenileceği yönünde ki görüşlerini de söylemekten kaçınmadığını biliyoruz. Önemli olan nokta bu tepkiler nedir, nasıl şekil alacak? Herkesin aklında bununla ilgili değişik düşünceler vardı.

Facebook ‘a gelen yeni özellik sayesinde, herhangi bir reklamı, paylaşımı veya sayfayı beğendiğiniz andaki tepkinize göre hareket edeceksiniz. Bunu yapmanız gereken yer ise; gönderilerin altında bulunan, beğen tuşunun yanına gelen emojilere tıklamak. Bu emojiler: kızgın, mutlu, üzgün gibi sıralanıyor. Emojilerin dışında verebileceğiniz kimi tepkileri de düşünen Facebook, bu tepkileri şu şekilde sıraladı: kızgın, inanılmaz, muhteşem, hahaha. Facebook kullanıcıları bu emojileri ve tepkileri sevdiğini, neredeyse her beğeni de belirtti. Oldukça eğlenceli ve farklı gözüken bu durum için yaklaşık 1 yıldır çalıştıklarını da belirten Facebook; meyvelerini, bunların karşılığını şimdiden aldıklarını dile getiriyor.

About admin

Check Also

Deadpool Film İncelemesi

Deadpool Film İncelemesi

12 Şubat tarihinde vizyona giren Deadpool filmi oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Herkesin neredeyse dört …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir