Home / Kanser / Sivilcelerden Nasıl Kurtuluruz

Sivilcelerden Nasıl Kurtuluruz

Sivilcelerden Nasıl Kurtuluruz?

Kadınlar en önem verdikleri ye ciltleridir. Bu bakımdan birçok bakımı tercih ederler ve bu sayede kendilerini güzelleştirmeye adarlar. Ama bazı kadınların ciltlerinde oluşan sivilcelere, onları oldukça rahatsız eder. Bu durumdan kurtulmanın belli başlı yöntemleri mevcuttur.

Yağlı ciltlerde sivilce sorunu diğer cilt tiplerine göre daha yoğunluktadır. Yağlı cilde sahip olanların, su içmelerini öneririz. Bu sayede ölü hücreler gözeneklerden kolaylıkla çıkabileceklerdir. Su içmenin yanı sıra, kullanacağınız ürünlerde su bazlı olmalıdır. 35 yaş altı ciltlerde gözenekler kendi başına kapansa bile, üstünde ki yaşlarda bir doktora başvurmak en iyi çözüm olacaktır. Cildinizi sabah ve akşam olmak üzere, uygun bir temizleyici ile bastırmadan ovalayarak yıkamalısınız. Bu sayede ölü deriler çıkacaktır. Bu seçimi yaparken alkol içermeyen ve cildi tahriş etmeyen ürünler seçmelisiniz. Saçlarınızı düzenli olarak yıkamak, sivilcelere için bir çözümdür. Eğer saçlarınız yağlı ise; her gün yıkayabilirsiniz. Güneşten ve solaryumdan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Zira bunlar bir zaman sonra sivilcelerin çoğalmasına ve yanmasına neden olacaktır. Akne ilaçlarını sadece sivilceleriniz olduğu zaman kullanmayın. Düzenli kullanım sonrasında, meydana gelecek olan sivilceleri de engelleyecektir. Doktor kontrolünde ilaç kullanıyorsanız, muhakkak düzenli kullanın. Bu ilaçlar beraberinde yanma, kızarma ve deri atma gibi sonuçlar getirecektir. Bunlara şimdiden hazırlıklı olmalısınız. Ama asla bu aşamada bırakmamanızı öneririz. Eğer dayanılmayacak halde ise doktorunuza danışmalısınız.

Bakıldığı zaman düzenli olarak kullanım ve bakım sonucunda sivilceler de azalmalar, hatta bir süre sonra yok olmalar göreceksiniz. Sıkıntı çektiğiniz aşamada doktorunuzdan yardım alarak, bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

About admin

Check Also

menenjit

Menenjit

Menenjit, menikslerin (spinal kordu saran zarların ve beyin) enfeksiyonuna bağlı iltihabıdır (subaraknoid ve araknoid membran aralıkta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir