Home / Teknoloji / Teknoloji Önemi

Teknoloji Önemi

Teknoloji Önemi

İnsalar üzerinde bir çok önemi olan teknoloji günümüzde kendisini bilgisayar,tablet,telefon ve daha bir çok yenilikle karşılamıştır.İnsan biliminde üstünlük olarak geçen teknoloji insan oğlunu yıllardır başkalaştırmaya devam etmekte. Teknolojinin en önemli etkenlerinden birisi ise “Bilim”‘dir. Kısaca Bilimsel olan deneyleri ve bilimleri geliştirmek tasarlanmış olan bir ürünü ön plana atarak dünyayı değiştirmek bilgiden faydalanmaları sadece cabasıdır.Teknoloji denilince aklınıza direk teknolojik aletler gelmesin elektrik,doğalgaz,uzay,biyomühendislik ve daha bir çok fazlasıda teknoloji kapsamına girer.Teknolojinin olduğu her yerde gelişmişlik ve geniş kültür bulunur.Teknoloji en iyi artışını orta çağlarda arttırarak günümüzde bile devam etmektedir ve yıllarca,asırlarca devam edicektir.Teknolojinin insan oğluna olumlu etkileri nelerdir sözünden bahsedicek olursak İnternet sayesinde dünyanın öbür tarafındaki bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyoruz ve ulaştırtabiliyoruz. Örnek vericek olursak mesela bir akrabanız amerikada ve siz türkiyedesiniz arama yaparsanız oldukça çok yazıcaktır yurt dışı araması olduğu için ama internet ağı sayesinde saniyeler içerisinde mesaj atıp bilgi alabiliyorsunuz aklınıza takılan bir sorun,soru tarzı şeyler olduğunda internet ağlarına koşuyor insanlar günümüzde cep telefonlarında bile internet mevcut ve telefonlar git gide dokunmatik olmaya başlıyor. İşte bunlar teknolojinin farkındalığıdır.Teknoloji sayesinde insanların yaşamları oldukça kolaylaşmakta yer altına metrobüsler yapılarak ulaşım sürelerini kısıtlama ve uçaklar geliştirerek dünyanın öbür ucuna saatler içerisinde gitmek mümkün.

Teknoloji tıp alanındada çok gelişti artık yaralanan kaza geçiren bir hasta bile zor bir ağır yaralı durumu olmadıkça kolaylıkla kurtulabiliyor teknoloji herşeydir. bebek ölümleri azaldı ve bir çok hastalığın çözümü ortaya çıktı.

Teknoloji sayesinde evlermizde çamaşır makinesi,bulaşık makinesi,buzdolabı,televizyon,bilgisayar gibi araçlar olmaya başladı ve bunlar bizlerin yaşamımızı git gide kolaylaştırdı.

Eğitim üzerinde bile teknolojinin yararı vardır. örnek vericek olursak öğrencilerimizin akıllı tahtalarda ders görmeleri hem öğretmenlerimizi hem öğrencilerimizi oldukça rahatlatmıştır.

Peki teknolojinin zararları nelerdir ?

Teknolojinin olumlu etkilerinin olduğu kadar olumlu olmadığı yönleride vardır. Örneğin “RADYASYON”  En çok cep telefonun ve bilgisayarların günlük hayatta saldığı radyasyon sağlımız acısından çok iyi değildir. herşeyi dozunda ve az miktarda kullanmaktır.Elektrik depolarında yazıları okuduysanız Dikkat Radyasyon teklikesi diyor radyasyon fazla olduğu zaman beyinde hücreleri yok etmesi buda sizin baş sağlınızı olumsuz yönden etkiliyecektir.

Televizyon ve internet aile ilişkilerini genellikle azaltır ve kötüye gitmesine yol açabilir. örneğin eskiden ailece izlenen bir şey çoğu zaman internetten sonra izlerim gibisinden kelimelerle geçiştirilerek ailenin ilişkisini zor duruma sokmaktadır.

Küresel ısınmanın teknoloji üzerindede çok etkisi olduğunu duymuşsunuzdur.

Teknoloji sayesinde hayatı kazananlar kadar kaybedenlerde mevcuttur örnek vericek olursak trafik kazaları,motor kazaları,uçak kazaları,Elektrik patlaması gibi bir çok sonuç vardır. YANİ SONUÇ OLARAK NE ÇOK NEDE AZ ORTA DERECE TEKNOLOJİ DÜNYA İÇİN ÇOK İYİ BİR KONUMDADIR.

About admin

Check Also

Deadpool Film İncelemesi

Deadpool Film İncelemesi

12 Şubat tarihinde vizyona giren Deadpool filmi oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Herkesin neredeyse dört …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir